i.6. Johannes Daniël Jacobus NEL, geb. 17/02/1896, ged. 26/04/1896

i.6.  Johannes Daniël Jacobus, geb. 17/02/1896, ged. 26/04/1896, Senekal, OVS, oorl. 08/07/1966, Nuwejaarsfontein, Senekal, OVS x Elsje Wilhelmina BRITZ.

Johannes Daniël Jacobus was die seun van Jacob Johannes Francois Nel en Petronella Anna Johanna van Rooyen.


Anglo Boere-oorlog:


Personal Details
Name:
Master Jan Nel
Other Names:
Johs Daniel Jacs
Born in camp?
No
Died in camp?
No
Gender:
male
Race:
white
Marital status:
single
Nationality:
Free State
Registration as child:
Yes
Unique ID:
115803
Camp History
Name:
Harrismith RC
Age arrival:
5
Date arrival:
04/07/1901
Date departure:
09/02/1902
Reason departure:
transferred
Destination:
Ladysmith RC
Name:
Ladysmith RC
Age arrival:
5
Date arrival:
09/02/1902
Date departure:
09/10/1902
Reason departure:
transferred
Destination:
Winburg RC
Tent number:
287/882
Farm History
Name:
Neuwejaarsfontein
Town:
Senekal
District:
Winburg
Relationships
Master Jan Nel (Johs Daniel Jacs)
      is the son of Mrs Nellie Nel (Petronella Anna Johanna)
Sources
Title:
SRC 80 Harrismith CR
Type:
Camp register
Location:
Free State Archives Repository
Reference No.:
SRC 80
Notes:
p.42


FAMILYSEARCH